środa, 25 maja 2011

Męski obiad dla Olgi :)

Na specjalne życzenie pewnych Państwa podaję przepis na prosty obiad w męskim wykonaniu: obiad jednodaniowy, wg mnie szybki w przygotowaniu i pyszny!

Poprzedniego dnia wieczorem przygotowujemy udka z kurczaka: kroimy udka na 2 części, wrzucamy do miski, posypujemy przyprawą gyros i polewamy olejem. Wkładamy do lodówki. (Ja często kupuję same podudzia). Można mięso przyprawić tego samego dnia, ale to przyprawione wcześniej jest dużo smaczniejsze.

Ziemniaki
Ziemniaki obieramy, myjemy i kroimy w średniej wielkości kawałki. Wrzucamy na brytfannę, skrapiamy oliwą i posypujemy np. przyprawą do ziemniaków. 
Wstawiamy do piekarnika i włączamy go na 170stopni. Pieczemy ziemniaki 15 minut.

Do ziemniaków dokładamy zamarynowane udka/podudzia i pieczemy następne 30-40 minut ( w zależności od upodobań).

Sałatka musi być!
1/2 główki sałaty lodowej małe rączki dra na małe kawałki, średnie rączki kroją ser bałkański lub grecki (zakupiony w Lidlu). Duże rączki kroją pomidora w kawałki. Wszystkie składniki miesza się w dużej misce polewając 3-4 łyżkami oliwy i delikatnie soląc.

Smacznego!

Wersja dla bardziej zaawansowanych:
Pierś z kurczaka kroimy w paseczki, moczymy w rozkłóconym jajku i zmiażdżonych krakersach dobrej jakości. Paseczki kładziemy na ziemniakach i pieczemy jak wyżej. Ta wersja jest zapożyczona od Nigelli Lawson.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz