czwartek, 2 czerwca 2011

Alzacka pizza z boczkiem i cebulą

Kiedyś kupiłam taką pizzę, gotową, mrożoną  w Lidlu. Zasmakowała zarówno mnie jak i Antkowi. Ale niestety była w ofercie Tydzień Francuski, dlatego przeszukałam internet i znalazłam przepis. Przepis z blogu Simple Cooking Pleasures.

ALZACKA PIZZA Z BOCZKIEM I CEBULĄ
·        5 g drożdży
·        2 płaskie łyżeczki cukru (ok. 8 g)
·        150 g letniej wody
·        25 g oliwy
·        200 g mąki TIPO 'OO' (dałam mąkę pszenną 500)
·        50 g semoliny
·        5 g soli morskiej

·        boczek wędzony
·        cebula
·        śmietana 18%

Drożdże z cukrem rozprowadzamy dokładnie w mieszance wody i oliwy. Odstawiamy na bok na 5 minut. Mąkę, semolinę i sól przesiewamy do miski i mieszamy. Dodajemy wodę z drożdżami i mieszamy wszystkie składniki do momentu, aż się połączą. Przykrywamy miskę ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na 10 minut. Następnie wyjmujemy ciasto na oprószony mąką blat i zagniatamy, w razie potrzeby dodając trochę mąki. Zagniecione ciasto umieszczamy ponownie w misce, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 1,5 godziny, co pół godziny przebijając je i lekko wyrabiając.
Po tym czasie ciasto umieszczamy w lodówce to momentu, aż będzie nam potrzebne.
Piekarnik rozgrzewamy do maksymalnej temperatury.  Jeżeli mamy taką możliwość- włączamy termoobieg. Boczek i cebulę kroimy. Ciasto dzielimy na trzy części. Jedną część rozgniatamy lekko na placek, przykrywamy ściereczką i zostawiamy na 10 minut, po czym rozgniatamy na cieniuteńki placek, zostawiając rant. Powinno mieć grubość ok. 3-4 mm. Tak przygotowane ciasto przekładamy na blachę i smarujemy cienką warstwą śmietany. Na wierzchu układamy boczek i cebulę. Pizzę pieczemy na drugim od dołu poziomie piekarnika przez 7-8 minut, do momentu aż ciasto lekko się zrumieni. Tak samo przygotowujemy następne pizze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz